امروز : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
سامانه سپید پیام

سامانه سپید پیام

سامانه وضعیت تحصیلی دانش آموزان و ارسال پیامک کارنامه حضور و غیاب

اخبار

 • نتایج یک برابر ظرفیت ازمون استخدام آموزش و پرورش اعلام شد

  نتایج یک برابر ظرفیت ازمون استخدام آموزش و پرورش اعلام شد

  در پی اعلام نتایج یک برابر ظرفیت ازمون استخدامی آموزش و پرورش، اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان مرکزی اطلاعیه ای صادر کرد.
  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، متن این اطلاعیه بدین شرح می باشد:

  ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای تمامی عزیزانی که در آزمون استخدامی (مرحله یک برابر ظرفیت) آموزش و پرورش استان مرکزی پذیرفته شده اند، به اطلاع می رساند فعلاً برای ارائه مدارک و ادامه تکمیل پرونده نیازی به مراجعه به اداره کل آموزش و پرورش استان و مناطق تابعه نمی باشد.

  لذا برنامه و جدول زمانبندی مراجعه جهت انجام سایر مراحل استخدام، متعاقباً از طریق همین سایت منتشر و به اطلاع عموم خواهد رسید.

   

  《اداره امور اداری و تشکیلات اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی》

  ادامه مطلب ...
 • کرونا را شکست می دهیم

  کرونا را شکست می دهیم

  ضدعفونی کردن مدارس حوزه‌های انتخاباتی سراسر کشور در دستور کار معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش استان‌ها قرار گرفته است.
  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز،با دستور  حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، ضدعفونی مدارس با اولویت مدارسی که در جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی محل حوزه اخذ رای بوده‌اند از صبح امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

   

  ضدعفونی مدارس حوزه‌های انتخاباتی سراسر کشور در دستور کار معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش استان‌ها قرار گرفته است.

  ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا از سوی وزارت آموزش، گندزایی و ضدعفونی کلیه مدارس کشور با شروع از مدارس محل اخذ رای مجلس شورای اسلامی که محل مراجعه و تجمعات عمومی بوده رسما آغاز شده و تا پیش از بازگشایی مدارس نیز برای پاکسازی و ایمن‌سازی کامل ادامه خواهد داشت.

  طبق هماهنگی به عمل هماهنگی به عمل  آمده میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جدای از دستورالعمل اعلام شده بهداشت محیط و گندزدایی سطوح به مدارس، در بسیاری از مناطق نیز از ظرفیت کارشناسان و متخصصین مراکز بهداشت مناطق نیز در اجرای ضدعفونی استفاده شده است.

   در این راستا کمیته پیشگیری و مبارزه با کرونا در استان البرز با هدفما کرونا را شکست می هیم تشکیل شده است که در آن خواسته شده که فرهنگیان و دانش آموزان نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت خواهند کرد.

  ادامه مطلب ...
 • اطلاعیه وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر

  اطلاعیه وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر

  وزارت آموزش‌وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای شرایط و زمان برگزاری آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی را تشریح کرد.
  به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در اجرای بندهای (6 و 7) بخشنامه شماره 160150/700، در خصوص زمان ثبت‌نام و آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر (دو نفر و بالاتر) قبل از سال 1392 نهضت سوادآموزی، از سوی وزارت آموزش‌وپرورش اطلاعیه‌ای صادر شد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

  بدین‌وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر (دو نفر و بالاتر) قبل از سال ۱۳۹۲نهضت سوادآموزی می‌رساند، به استناد بند (۲) قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش‌وپرورش مصوب 13 شهریور 97و ماده (۵) آئین‌نامه اجرایی شماره ۷۹۷۹۵/ت ۵۶۶۱۰ مورخ 30 شهریور 98 هیئت محترم وزیران و بند (2/3) شیوه‌نامه شماره 700/160150 مورخ 2 آذرماه 98 وزارت آموزش‌وپرورش، ثبت‌نام این آزمون از روز شنبه۱۰اسفندماه ۱۳۹۸و از طریق سایت اینترنتی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرسwww.hrtc.irآغاز خواهد شد و در پایان روز سه‌شنبه ۲۰اسفندماه ۱۳۹۸خاتمه خواهد یافت.

  داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در این آزمون، توجه داشته باشند که مهلت ثبت‌نام تمدید نخواهد شد و ثبت‌نام در سایت مربوطه پس از اتمام مهلت یاد شده، غیرفعال خواهد گردید.

  متقاضیان ثبت‌نام می‌توانند جهت آگاهی از اطلاعات و جزئیات مربوط به این آزمون به دفترچه راهنمای آن‌که از روز پنجشنبه مورخ 8 اسفند 98بر روی سایت اینترنتیwww.hrtc.irقرار خواهد گرفت، مراجعه نمایند.

  زمان آزمون:آزمون مذکور در روز جمعه مورخ 22 فروردین 99برگزار خواهد گردید.

  لازم به ذکر است کلیه فرآیندهای مربوط به ثبت‌نام، دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان تا اعلام نتیجه نهایی، انحصاراً از طریق سایت اینترنتی www.hrtc.ir انجام می‌شود و به مراجعات حضوری و تلفنی پاسخ داده نخواهد شد.

  ادامه مطلب ...
 • اقدامات وزارت آموزش‌وپرورش در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

  اقدامات وزارت آموزش‌وپرورش در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

  وزارت آموزش‌وپرورش در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اقداماتی را در دستور کار خود و مدارس کشور قرار داده است.
  به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وزیرآموزش‌وپرورش در جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا گفت: وزارت آموزش‌وپرورش از سیاست‌های وزارت بهداشت تبعیت می‌کند و هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد. کمک مهم ما به وزارت بهداشت در این شرایط سخت این است که مجموعه خود را محافظت کنیم.

  وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه باید تصمیمات در چارچوب مقررات وزارت بهداشت اتخاذ شود، گفت: رصد دقیق شرایط و اوضاع اولین اولویت این ستاد است. باید در سریع‌ترین زمان ممکن از رویدادها اطلاع یابیم و اطلاعات در کمترین زمان ممکن از منطقه به استان و از استان به ستاد مرکزی منتقل شود. متناظر با آن ستاد باید در استان و منطقه هم تشکیل شود و دائماً در ارتباط منظم باشند.

  شایان‌ذکر است؛ در این جلسه تصمیماتی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و کنترل آن اتخاذ شد که به شرح زیر است:

  -تک‌تک مدارس سرکشی و از بهداشت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

  -آموزش‌های لازم به دانش آموزان در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا ارائه شود.

  -معلمان و دانش آموزان با بیماری مزمن شناسایی و به آن‌ها توجه بیشتر شود.

  -توجه جدی به رعایت موازین بهداشتی در سرویس مدارس شود.

  -تمامی اردوهای دانش‌آموزی تعطیل شود.

  -توجه جدی به خوابگاه‌های دانشجویی شود.

  -از مدارس استثنایی بیشتر مراقبت شود.

  -استفاده از ظرفیت مجازی برای ارائه آموزش‌های لازم.

  گفتنی است؛ مدارس با اولویت مدارسی که محل برگزاری انتخابات بوده‌اند ضدعفونی شدند و همچنین پیام‌های ویژه روزانه برای پیشگیری از کرونا به مدیران کل و معاونان سلامت استان‌ها ارسال‌شده تا از طریق سامانه‌های در دسترس در اختیار تمامی همکاران فرهنگی قرار بگیرد.

  ادامه مطلب ...
 • پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام به مناسبت سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی

  پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام به مناسبت سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی

  اسفندیار رستمزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام به مناسبت فرارسیدن هشتم اسفندماه سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی ضمن تبریک این روز به همه تلاشگران عرصه تربیت پیامی صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:
  بسمه تعالی

  آموزش دانش، تفکر و رفتار، سه عنصر کار معلم است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

  نظام تعلیم و تربیت، فرآیندی تعالی گراست که در جهت تربیت و ارتقاء شاخص های اجتماعی و فردی از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و از مهمترین ارکان انتقال، اعتلا و استمرار فرهنگ و هویت هرجامعه ­ای است.

  هشتم اسفند سالروز شکل گیری نهاد مقدس فرهنگی و تربیتی دستگاه تعلیم وتربیت است که با تدبیر بلند شهیدان گرانقدر، رجا‌‌‌ئی و باهنر در راستای گسترش و انتشار مفاهیم دینی و اخلاقی و پاسداری از اصول و تحکیم مبانی ا‌‌‌‌‌‌‌‌نقلاب اسلامی پای به عرصه وجود نهاده است.

  در راستای ساحت­های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توسعه و نهادینه نمودن فرهنگ ایرانی اسلامی، ترویج ارزش های والای دینی، آداب و رسوم و نمادهای ملی در پرورش نسلی متخلق به اخلاق الهی، متعهد و پژوهشگر برای داشتن جامعه ای آراسته به فضایل انسانی و تحقق حیات طیبه که ثمره­ی آن، اقتدار ملی و ارتقای سرمایه انسانی کشور است یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

   اینجانب به عنوان عضو کوچکی از دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت استان ضمن تبریک فرارسیدن 8 اسفند سالروز تأسیس نهاد ارزشمند امور تربیتی و آغاز هفته تربیت و نیز گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بزرگ تعلیم و تربیت، شهیدان رجایی و باهنر از تلاش­ها و مجاهدت ­های مجموعه همکاران خدوم معاونت پرورشی مشاوران؛ مربیان تربیتی، معاونین پرورشی، مربیان قرآنی و همه عزیزانی که در جهت بلوغ فکری و معنوی نسل­های آینده ­ی ایران اسلامی نوای نجات بخش تربیت را به زیباترین شکل می ­آفرینند تشکر و قدردانی کرده و از خداوند سبحان مسئلت می نمایم که همه ما را در راستای رسیدن به آرمان های بلند انقلاب بزرگ مردم ایران موفق و مؤید بدارد.

  ادامه مطلب ...
 • دانش آموزان بیمارآسمی،قلبی وعروقی وکلیوی ازحضوردرکلاس معافند

  دانش آموزان بیمارآسمی،قلبی وعروقی وکلیوی ازحضوردرکلاس معافند

  مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به روند طبیعی فعالیت مدارس از هفته ی آینده گفت: دانش آموزانی که قبلاً شناسایی شده و دارای بیماری های خاص مانند بیماری های قلبی عروقی ، تنفسی و دیابت از حضور در آموزشگاه معاف می باشند.
  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در در سومین نشست ستاد کنترل و پیشگیری از شیوع کرنا ویروس، با بیان که پذیرش این دانش آموزان در آموزشگاه منوط به ارائه گواهی پزشکی و رضایت اولیا آنان می باشد؛ تصریح کرد: در این هفته پس از اعلام تعطیلی از سوی استاندار محترم تمامی مدارس استان روزانه ضد عفونی شده و این مهم همچنان ادامه دارد.

  وی، با اشاره به ضدعونی محیط ادارات آموزش و پرورش به صورت روزانه، اظهار کرد: تمامی مطالب بهداشتی و آموزشی در خصوص رعایت بهداشت فردی در خصوص مقابله با ویروس کرونا در قالب دستورالعمل ، کیت ها، فایل ها و پوستر های آموزشی و همچنین پیامک  به مدیران مدارس، معلمین استان و اولیای محترم با هدف آگاهی بخشی، و پیشگیری از شیوع بیماری در بهمن واسفند ماه سال جاری ارسال شده و همچنان ادامه دارد.

  مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری جلسه با مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در خصوص نظارت و کنترل دانش آموزان و هدایت دانش آموزان سرماخورده و مشکوک به مراکز درمانی با هماهنگی اولیای محترم، ادامه داد: در این زمینه مجموعه آموزش و پرورش استان همکاری و تعامل سازنده ای با دانشگاه علوم پزشکی، شبکه های بهداشت و درمان، خبرگزاری صدا و سیما و سایر رسانه های دیداری و نوشتاری داشته و دارد.

  واقعی از أخذ مجوز آموزشی دوره ضمن خدمت آشنایی و پیشگیری از بیماری های تنفسی حاد به صورت غیر حضوری ویژه فرهنگیان استان خبر داد و تأکید کرد: تمامی اردوها، همایش ها، جلسات، جشنواره ها و برنامه های گروهی و ورزشی دانش آموزی و اداری و همچنین تمامی دوره های ضمن خدمت حضوری تا اطلاع ثانوی لغو می باشد.

  دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که 30 درصد دانش آموزان دوره ی ابتدایی و متوسطه به عنوان سفیران سلامت در مدارس استان فعالیت می کنند، خاطر نشان کرد: برای آموزش این دانش آموزان نیز جزوات آموزشی تهیه و تولید شده و در اختیار سفیران سلامت قرار گرفته است.

  مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی برگزاری کارگاه ویژه برای کارکنان اداره کل با حضور مدرسین دانشگاه علوم پزشکی را یکی دیگر از اقدامات ستاد کنترل و پیشگیری از شیوع کرنا ویروس در آموزش و پرورش استان برشمرد و یادآور شد: معلمین و مدیران مدارس موظفند با استفاده از ظرفیت صبح گاه مدارس، زنگ نماز و دقایق آغازین شروع کلاس برای آگاهی بخشی به دانش آموزان استفاده نمایند.

  وی برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مدیران مدارس، مراقبین و رابطین سلامت، سرپرستان خوابگاه ها، دانش آموزان و اولیای محترم آنها با همکاری مراکز بهداشت شهرستان ها را از دیگر اقدامات این ستاد تا کنون برشمرد و یاد آور شد: تمامی دانش آموزان استان دارای پرونده ی سلامت  می باشند.

  این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی،اضافه کرد: در خصوص مدارس شبانه روزی نیز بر  شستشوو ضد عفونی لوازم شخصی مثل ملحفه،پتو، بالش و تشک، البسه ی دانش آموزان، نظافت مستمر خوابگاه، استفاده از بخور و اسپند در خوابگاه ، ضد عفونی محیط خوابگاه ،آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، شارژ مستمر جا مایعی، در اختیار قرار دادن مواد شوینده به مدارس، نصب تهویه در خوابگاه و سروریس بهداشتی تأکید شده است.

  ادامه مطلب ...
 • افزایش حقوق‌ها در سال جدید چگونه محاسبه می‌شود؟ + جدول

  افزایش حقوق‌ها در سال جدید چگونه محاسبه می‌شود؟ + جدول

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز شنبه 11 اسفند ماه 97 برای تعیین تکلیف "حقوق کارمندان دولت در سال 98" اِعمال 10 درصد افزایش حقوق و افزایش 400هزار تومانی را مصوب کردند.

  این مصوبه تأکید دارد، دولت مکلف است در سال 98 برای همه کارکنان دولت به صورت مساوی 400 هزار تومان را به ضریب ریالی تبدیل کند تا شامل بازنشستگی، پاداش پایان خدمت و اضافه کار شود و علاوه بر آن با منابع پیش‌بینی شده تا 10 درصد جداگانه به حقوق افراد اضافه خواهد شد.

  حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این رابطه گفته بود: با منابعی که در مجلس مصوب کردیم هم 400 هزار تومان ثابت و هم افزایش 10 درصدی تحقق پیدا می‌کند و پایین‌ترین حقوق یعنی یک میلیون و 240 هزار تومان 43 درصد رشد و حقوق‌های بالا حدود 11 درصد رشد خواهند داشت، منبع  لازم برای اینکه دولت علاوه بر 400 هزار تومان 10 درصد حقوق‌ها را افزایش دهد در مجلس مصوب شده است و 39 هزار میلیارد تومان برای آن پیش‌بینی شده است.

  ادامه مطلب ...
 • افزایش اقبال دانش‌آموزان به هنرستان‌ها به خاطر تامین "شغل"

  افزایش اقبال دانش‌آموزان به هنرستان‌ها به خاطر تامین

  وی افزود: داوطلبان علاقه‌مند برای ورود به هنرستان‌های نمونه دولتی باید برای ثبت‌نام در آزمون ورودی به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنند.

  رییس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش آموزش و‌پرورش شهر تهران گفت: دانش‌آموزان برای انتخاب هنرستان‌ها هیچ محدودیت منطقه‌ای ندارند به‌عنوان مثال برای رشته انیمیشن در منطقه یک دانش‌آموزانی از منطقه 3 و 6 حضور دارند البته به شرط اینکه حدنصاب لازم را بیاورند.

  جمالی عنوان‌کرد: برای ثبت‌نام در هنرستان‌های نمونه‌دولتی، شرط معدل وجود دارد و دانش‌آموزان باید حداقل معدل 17 را داشته باشند.

  وی با تأکید بر اینکه ظرفیت هنرستان‌ها در شهر تهران تکمیل است و بر روی کیفیت‌بخشی متمرکز شده‌ایم، افزود: به عنوان مثال اگر  دانش‌آموزی می‌خواهد رشته برق را انتخاب کند اگر از نظر وضعیت علمی بالاتر باشد زودتر جذب می‌شود.

  ادامه مطلب ...
 • فعالیت مدارس مناطق سیل‌زده خوزستان تا پایان اردیبهشت ادامه دارد

  فعالیت مدارس مناطق سیل‌زده خوزستان تا پایان اردیبهشت ادامه دارد

  وی با بیان اینکه فعالیت‌های آموزشی در مدارس مناطق سیل زده استان خوزستان از امروز تا پایان اردیبهشت ماه ادامه پیدا می‌کند، افزود:  دانش‌آموزان مدارسی که در حال حاضر به علت سیلاب امکان بهره‌برداری از مدرسه آنها وجود ندارد، به شیف مخالف سایر مدارس منتقل می‌شوند یا با استفاده از ظرفیت‌های خالی دیگر مدارس به تحصیل ادامه می‌دهند.

  نماینده ویژه وزیر آموزش‌وپرورش در استان خوزستان از اختصاص500 میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب به دانش‌آموزان مناطق سیل زده از سوی وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت:  با تاکید وزیر آموزش و پرورش500 میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده استان خوزستان اختصاص پیدا کرد تا امکان حضور تمام دانش‌آموزان مناطق سیل زده و روستایی در کلاس های درس فراهم شود.  

  زینی‌وند اضافه کرد: دانش‌آموزانی که مدارس آنها در اختیار ستادهای اسکان قرار گرفته است در مدارس همجوار و نزدیک فعالیت‌های آموزشی خود را استمرار می‌بخشند.

  ادامه مطلب ...
 • کنکور ۹۸ به تأخیر نمی‌افتد/ آخرین خبر از استخدام معلمان حق‌التدریس

  کنکور ۹۸ به تأخیر نمی‌افتد/ آخرین خبر از استخدام معلمان حق‌التدریس

  وی افزود: زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ 5 و 6 اردیبهشت بود اما به‌دلیل آنکه بسیاری از هموطنان بر اثر سیل آسیب دیده بودند و عده‌